Astăzi s-a turnat fundația uneia dintre cele mai importante investiții ale Comunei Cârcea, “REALIZARE CENTRU CIVIC-CONSTRUIRE SEDIU PRIMĂRIE S+P+2, CORP ARTICULAȚIE P+1 ȘI UN CORP SERVICII COMUNITARE P+1, AMENAJARE SPAȚII PUBLICE ÎN INCINTĂ, FOIȘOR, ÎMPREJMUIRE PARȚIALĂ TEREN„.
Scopul proiectului este îmbunătățirea infrastructurii administrației publice locale prin crearea de spații precum și gruparea serviciilor către populație într-o unică locație, în zona centrală a comunei, cu maximă accesibilitate pentru întreaga populație.
Prin îmbunătățirea considerabilă a spațiului exterior amenajat se vor asigurara condiții de recreere a populației și facilități de infrastructură: parcări, alei carosabile și pietonale, platforme spații publice, amenajări ambientale urbane, fântână decorativă, locuri de stat, corpuri de iluminat, coșuri de gunoi.
Sperăm să se bucure multe generații de această investiție!
![](https://ziarulagricol.ro/wp-content/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-06-at-19.09.46-1024x768.jpeg)
![](https://ziarulagricol.ro/wp-content/uploads/2023/10/Untitled-1024x768.jpg)
![](https://ziarulagricol.ro/wp-content/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-06-at-19.10.21-768x1024.jpeg)
![](https://ziarulagricol.ro/wp-content/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-06-at-19.09.59-768x1024.jpeg)
![](https://ziarulagricol.ro/wp-content/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-06-at-19.08.35-768x1024.jpeg)